ملاقات افزایش فوتبال مسابقه پیروزی

ملاقات: افزایش فوتبال مسابقه پیروزی فوتبال لیگ برتر ایران استقلال خوزستان پورموسوی

گت بلاگز فضای مجازی سازمان‌ها مراقب باشند باج افزار wannacrypt در کمین است

در روز 22 اردیبهشت 96 یک نمونه تازه از باج افزار wannacrypt تعداد زیادی از ارگان‌ها و سازمان‌ها اروپایی را تحت تاثیر قرار داده هست.

سازمان‌ها مراقب باشند باج افزار wannacrypt در کمین است

به گزارش خبرنگار حوزه دنیای ارتباطات گروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛ سرهنگ دوم علی نیک نفس در خصوص معرفی باج افزار wannacrypt گفت: این باج افزار داده ها را رمز کرده و سپس درخواست 300 دلار در قالب بیت کوین در قبال رمز گشایی آن و اجازه دسترسی صاحبان اطلاعات را می کند. سپس عنوان می کند که اگر تا 3 روز مبلغ پرداخت نگردد میزان درخواستی آنها دوبرابر خواهد شد و اگر مبلغ تا 7 روز پرداخت نگردد، داده های رمز شده است از بین بردن خواهند شد.
وی ادامه داد: این باج افزار همچنین یک فایل با نام !Please Read Me!.txt به جا می گذارد که مشمول بر متنی است که اعلام می کند که چه اتفاقی افتاده و باج درخواستی به چه صورت باید پرداخت شود.
سرهنگ نیک نفس توضیح داد: باج افزار wannacrypt فایل هایی با پسوندهای .backup .tiff .djvu .mpeg .class .java.accdb .sqlitedb .sqlite3 .lay6 xltm .pptm .ppsm .ppsx .ppam .potx .potm .sldx .sldm .vmdk . vsdx .onetoc2 .jpeg .docb .docm. dotm .dotx .xlsm .xlsb .xltx. docx .xlsx .pptx. را رمزگذاری می کند.

عبارات مهم : افزار
مدیر مرکز تشخیص و پیشگیری ادامه داد: این باج افزار به دیگر سیستم ها با بکارگیری آسیب پذیری کد اجرایی SMBv2 remote در سیستم های ویندوزی انتقال پیدا می کند (MS17-010). شرکت ها می بایست مطمئن شوند که آخرین به روز رسانی امنیتی ویندوز و به خصوص MS17-010 را به منظور جلوگیری از انتشار آن راه اندازی کرده اند.

سرهنگ نیک نفس در خصوص اینکه چه بازدیدکنندگان یا شرکت های تحت تاثیر این باج افزار قرار گرفته اند، گفت: تعدادی از شرکت ها که زیاد آنها در اروپا هستند متاثر از این باج افزار شده است اند. در زیر نوشته یک دکتر از یکی از بیمارستان های لندن که تحت تاثیر این باج افزار قرار گرفته آمده است: “همه چیز از کار افتاده هست، هیچ نتیجه آزمایشی نداریم، هیچ گروه خونی در دسترس نیست، تمام عمل های جراحی کنسل شده است است.”

وی ادامه داد: بر طبق گزارش Symantec تاکنون رمزگشای این باج افزار موجود نیست و در همان ساعات اولیه فعالیت باج افزار بیش از 74 کشور عمدتا در اروپا و آسیا را تحت تاثیر قرار داده است.

سرهنگ نیک نفس در تشریح میزان آلودگی در 24 ساعت گذشته گفت: این باج افزار به سرعت در حال گسترش است و به تمامی قاره ها نفوذ کرده است.

منبع:پلیس فتا
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: افزار | پلیس فتا | باج افزار | بدافزار | تروجان |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog