ملاقات افزایش فوتبال مسابقه پیروزی

ملاقات: افزایش فوتبال مسابقه پیروزی فوتبال لیگ برتر ایران استقلال خوزستان پورموسوی

گت بلاگز علمی پزشکی دارچین، معجزه‌ای جهت درمان دیابت

افراد دیابتی باید در طول زندگی رژیم غذایی خاصی داشته باشند، ولی بعضی خوراکی‌های طبیعی می‌توانند به تنظیم قند خون این بیماران کمک کنند.

دارچین، معجزه‌ای جهت درمان دیابت

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیکگروه علمی پزشکی کلوب خبرنگاران؛ یکی از ادویه های بسیار معطر که مورد استفاده سرآشپز ها جهت طعم دار کردن خوراکی و دسر ها قرار می گیرد دارچین است.

عبارات مهم : ادویه
استفاده از دارچین به عنوان دارو از وقت های قدیم متداول بوده و این ادویه محبوب در مصر باستان، چین و هند جهت آشپزی و تهیه دارو مورد استفاده قرار می گرفته است.

دو نوع از دارچین وجود دارد:
سیلان و کاسیا، که هر دو از پوست درختان هر لحظه سبز به دست می آیند.
دارچین سیلان در جنوب آمریکا، آسیای جنوب شرقی، و غرب هند رشد می کند، در حالی که دارچین کاسیا در آمریکای مرکزی، چین و اندونزی وجود دارد. این دو دارچین در شکل ظاهری و طعم اندکی باهم متفاوت هستند.
کارشناسان در یک مطالعه که در مجله مواظبت دیابت در سال ۲۰۰۳ منتشر شد، بر روی ۶۰ زن و مرد داوطلب مبتلا به دیابت نوع ۲ که قرص دیابت مصرف می کردند آزمایش استفاده از دارچین به عنوان داروی کاهنده قند خون را آزمایش کرده اند.

شرکت کنندگان در گروه های متفاوت به میزان ۱، ۳ و ۶ گرم دارچین کاسیا را به شکل کپسول به مدت ۴۰ روز مصرف کردند. بعد از این وقت و با آزمایش خون پزشکان دریافتند سطوح قند خون داوطلبان بین ۱۸ و ۲۹ درصد در هر سه گروه که دوزهای مختلفی از دارچین را دریافت کرده اند کم کردن یافته است.

در عین حال این مطالعه نشان داد که استفاده از دارچین جهت مبتلایان به دیابت نوع یک تاثیر خاصی در کم کردن قند خون ندارد.

علاوه بر کم کردن و کنترل قند خون مصرف دارچین می تواند باعث کم کردن تری گلیسرید خون (چربی خون) و (LDL) سطح کلسترول بد خون شود.

برخی افراد به دارچین حساسیت دارند به همین علت کارشناسان توصیه می کنند قبل از مصرف این ماده حتماً آزمون آلرژی انجام شود، لیکن دارچین می تواند باعث باعث سوزش زبان، ایجاد زخم و یا سوزاندن پوست در بعضی مواقع شود.

دارچین را می توانید به خوراکی های خود از جمله قهوه، چای، کاکائو، غلات صبحانه و یا سایر خوراکی ها اضافه کنید و از طعم خوش مواد غذایی به همراه فواید درمانی این ادویه پرخاصیت بهره مند شوید.

در عین حال افرادی که بعد از مدتی استفاده، مصرف دارچین را قطع کرده اند، دوباره با زیاد کردن قند خون مواجه شده است اند به همین علت کارشناسان توصیه می کنند مصرف دارچین حالت استمرار و مداومت در رژیم غذایی فرد داشته باشد.

کارشناسان میزان استفاده مناسب از دارچین را حدود سه الی ۶ گرم در روز می دانند و استفاده زیاد از آن خاصیت خاص ای جهت بدن ندارد.

منبع: diabetesselfmanagement
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ادویه | دیابت | آزمایش | خوراکی | مطالعه | استفاده | استفاده | آزمایش خون | رژیم غذایی | مواد غذایی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog