ملاقات افزایش فوتبال مسابقه پیروزی

ملاقات: افزایش فوتبال مسابقه پیروزی فوتبال لیگ برتر ایران استقلال خوزستان پورموسوی

گت بلاگز علمی پزشکی آیا بیماری «شیگلوز» را می‌شناسید؟

شیگلوز عفونت روده‌ای ناشی از گونه‌ای باسیل شیگلا است و گاهی بدون علامت خاصی در بدن فرد ظاهر شود.

آیا بیماری «شیگلوز» را می‌شناسید؟

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیکگروه علمی پزشکی کلوب خبرنگاران؛ اسهال خونی باکتریایی (شیگلوز) عبارت است از یک عفونت باکتریایی در لایه های سطحی پوشاننده جدار داخلی روده ها که از وقت ورود باکتری ها تا ظهور علایم در بدن فرد ۱ تا ۴ روز طول می کشد.

عبارات مهم : مدفوع

این باکتری شیگلا از طریق آب، غذای آلوده و مدفوع آلوده به جداره ی روده ی بزرگ حمله پیدا می کند و در بدن گسترش می یابد و باعث جنبش روده های بدن فرد می شود، هم چنین مواردی مانند عوامل شدت یافتن کننده بیماری، مسافرت به کشورهای خارجی و محیط زندگی شلوغ یا غیر بهداشتی می تواند این بیماری را گسترش دهد.
این بیماری علائم شایعی دارد که می توان به دل پیچه، تب، اسهال، وجود خون در ادرار و مدفوع، تهوع و درد های عضلانی اشاره کرد.

عواقب بیماری

اغلب عفونت های شیگلایی خفیف هستند و درمان جدی نیاز ندارند که البته در موارد شدید، اگر درمان موفقیت آمیز نباشد، از دست رفتن آب زیاد از بدن به خصوص در شیرخواران و کودکان کم سن و سال ممکن است مرگبار باشد.
باکتری های این بیماری ممکن است از مجرای گوارش وارد خون شوند و سایر اعضای بدن مانند کلیه ها، صفرا، کبد، قلب و مفاصل را درگیر کرده و در مواقع شدید تر منجر به فوت هم می شود.
راه های درمان
برای درمان این بیماری بهتر است از ابتدا در صورت مشاهده ی علائم به دکتر مراجعه کرد تا با بررسی آزمایش ها و کشت نمونه ی مدفوع راه درمان را تسریع ببخشند.
از مصرف ترکیبات ضد اسهال خودداری کنید مگر اینکه با نظر دکتر تجویز شده است باشند، لیکن این ترکیبات ممکن است بیماری را طولانی کنند و اگر تاکنون از این داروها استفاده کرده اید بلافاصله مصرف آن ها را متوقف کنید.

درچه شرایطی باید به دکتر مراجعه نمود؟
در صورتی که شما مبتلا به گلودرد، سردرد، گوش درد، تنگی نفس و سرفه ی شدید، تب ۳۹ درجه، خون در خلط گلو، درد یا تورم شدید شکم، خون ریزی گوارشی از مقعد، تورم مفاصل، درد ساق پا، فرورفتگی چشم ها و چربی سوزی شدید هستید، باید حتما به پشزک در جهت درمان مراجعه کنید.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: مدفوع | باکتری | باکتری | بیماری | درمان مو | راه درمان | اسهال خونی | شیگلوز

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog