ملاقات افزایش فوتبال مسابقه پیروزی

ملاقات: افزایش فوتبال مسابقه پیروزی فوتبال لیگ برتر ایران استقلال خوزستان پورموسوی

گت بلاگز افغانستان اعتراض کشور عزیزمان ایران به بمباران مراکز درمانی در یمن، فلسطین و افغانستان

نماینده کشور عزیزمان ایران در شرکت ملل متحد در نشست شورای امنیت به بمباران مراکز درمانی در یمن، فلسطین، افغانستان و سوریه اعتراض کرد.

اعتراض کشور عزیزمان ایران به بمباران مراکز درمانی در یمن، فلسطین و افغانستان

به گزارش خبرنگار حوزه افغانستان کلوب خبرنگاران؛ نماینده کشور عزیزمان ایران در شرکت ملل متحد در نشست شورای امنیت به بمباران مراکز درمانی در یمن، فلسطین، افغانستان و سوریه اعتراض کرد.
سفیر کشور عزیزمان ایران در شورای امنیت شرکت ملل گفت: این حجم حمله به مراکز و کارکنان درمانی نمی تواند اشتباه باشد.

عبارات مهم : امنیت

غلامعلی خوشرو سفیر و نماینده دائم کشور عزیزمان ایران حمله به مراکز درمانی در جنگ ها را محکوم کرد.
خوشرو گفت: متاسفانه حمله به مراکز درمانی و کارکنان آن بصورت یکی از مصائب زمانه ما درآمده هست. هر چند شورای امنیت قطعنامه 2286 را با نشانه جلوگیری از این حملات یک سال پیش به تصویب رساند ولی واقعیت این است که این حملات نه تنها متوقف نشده که زیاد کردن نیز یافته است بصورتی که دنیا در سال 2016 شاهد اینگونه حملات در 23 کشور بود. شدت و تعداد این حملات در خاورمیانه بیش از هر منطقه دیگر بوده هست.
وی افزود: کشور عزیزمان ایران حملات به مراکز درمانی و کارکنان را در همه جا و بویژه در فلسطین ؛ افغانستان؛ یمن و سوریه محکوم می کند.
سفیر کشور عزیزمان ایران در شرکت ملل گفت:حمله به مراکز درمانی به وسیله نیروی نظامی کشورهایی که از بمب های به اصطلاح هوشمند و فن آوری تازه استفاده می کنند زیاد کردن نشان می دهد و حمله کنندگان هر بار این حملات را با “اشتباه در عملیات نظامی ” توجیه می کنند . فراوانی این موارد پذیرش آنها تحت عنوان اشتباه را سخت می کند.
وی افزود : حمله به بیمارستان پزشکان بدون مرز در سال 2015 در قندوز افغانستان بعنوان اشتباه قلمداد شد و بعد از آن نیز هیچیک از نظامیان مربوطه مجازات نشدند.
به گزارش خبرنگار صدا و سیما از نیویورک بر اساس گزارش جمعیت هلال احمر فلسطین تنها در سال 2016 ؛ رژیم اسرائیل بیش از 416 به مراکز درمانی ؛ کارکنان و یا تجهیزات درمانی حمله کرده است و این علاوه بر ادامه محاصره غیر قانونی مردم فلسطین به وسیله این رژیم است که جهت بیش از یک دهه ادامه یافته است و مانع از دسترسی فلسطینیان به حقوق اولیه بشری خود از جمله حق دسترسی به خدمات درمانی شده است است.
در جریان تهاجم ائتلاف به رهبری سعودی به یمن که جنایات جنگی رخ داده است و زیرساختهای این کشور از جمله مراکز درمانی را به نابودی کشانده است . این تهاجم بیش از دو سال است زیرنگاه شورای امنیت ادامه دارد . مهم تر آنکه امریکا بصورتی فزاینده از این عملیات حمایت فزاینده نظامی؛ پشتیبانی و آموزشی بعمل می آورد.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: امنیت | ایران | درمانی | فلسطین | افغانستان | افغانستان | خدمات درمانی | پزشکان بدون مرز

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog