ملاقات افزایش فوتبال مسابقه پیروزی

ملاقات: افزایش فوتبال مسابقه پیروزی فوتبال لیگ برتر ایران استقلال خوزستان پورموسوی

گت بلاگز اجتماعی فقدان نظارت در دستگاه های اجرایی باعث ساز وقوع جرم های بزرگ است ، اجرای م

رئیس قوه قضاییه گفت: اگر چه اقتصاد مقاومتی یک بحث فراقوه ای است و همه قوای کشور خصوصاً دستگاه اجرایی در این رابطه مسئولیت های متعدد بر عهده دارند ولی به طور

فقدان نظارت در دستگاه های اجرایی باعث ساز وقوع جرم های بزرگ است ، اجرای م

به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضاییگروه اجتماعی گروه تحریریه سایت جوان؛ آیت الله آملی لاریجانی مدیر قوه قضاییه امروز (یکشنبه) طی سخنانی در همایش نقش دادسرا در تامین امنیت اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد مسعود امام عصر(عج) اظهار داشت: عنوان همایش امروز یک عنوان خاص است و طبعاً اقتضا می کند که مطالب متعددی که مرتبط با قوه قضاییه در حوزه تامین امنیت اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی است مورد بررسی قرار گیرد.
آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به مقوله تامین امنیت اقتصادی گفت: در امسال که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید نامگذاری شده است در این رابطه دستگاه قضایی وظیفه مهمی را بر عهده دارد اگر چه اقتصاد مقاومتی یک بحث فراقوه ای است و همه قوای کشور خصوصاً دستگاه اجرایی در این رابطه مسئولیت های متعدد بر عهده دارند، ولی به طور کلی جهت اجرای مطلوب اقتصاد مقاومتی نیازمند به اهتمام همه دستگاه ها و قوا هستیم.

عبارات مهم : امنیت

رئیس قوه قضاییه با بیان این که در سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی همه قوا مخاطب واقع شده است اند، گفت: یکی از مباحث مهم در امر تحقق اقتصاد مقاومتی و تامین امنیت اقتصادی، بحث برخورد با مفسدان اقتصادی است که در این رابطه دو حوزه برخورد با مجرم و بازدارندگی مورد نظر است.
وی ادامه داد: بحث برخورد با مجرمان و مقابله با مفاسد اقتصادی تنها منحصر به مجازات مجرمان نمی شود؛ در واقع در مقام پیگیری به عنوان فوق الذکر باید راه های وقوع جرم کشف شود و توجه شود که آیا یک پرونده که در اقتصاد کشور و اعتماد مردم تاثیرگذار است مانند پرونده امیر منصور آریا در کشور شکل می گیرد؟ چه خلأهای اجرایی در کشور وجود دارد که در یک شعبه بانک در شهرستانی اجازه داده می شود دور از نظارت های عالی و بدون پشتوانه، این مقدار اسناد اعتباری جهت یک شخص صادر شود.
رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: در بررسی پرونده فوق الذکر و همچنین پرونده نفتی که کماکان مفتوح است نقاط خلأ و ضربه پذیر در اقتصاد کشور یافت می شود.
آیت الله آملی لاریجانی بیان داشت: گاه دستوراتی که از جانب مقامات اجرایی در وزارتخانه ها صادر می شود با ابهاماتی مواجه است که مامور اجرا می تواند بر مبنای آن هر گونه تفسیری از دستور صادره صورت دهد.
وی با بیان این که در برخوردهای قضایی باید این گونه گلوگاه ها مورد شناسایی قرار گیرد، اظهار کرد: بعضی تخلفات در دستگاه های اجرایی ممکن است جرم نباشد، ولی بستر وقوع جرم را فراهم کند. بنابراین فقدان نظارت در دستگاه های اجرایی باعث ساز وقوع جرم های بزرگ است.
خبر در حال تکمیل است…

واژه های کلیدی: امنیت | پرونده | اقتصاد | دستگاه | اقتصادی | آیت الله آملی لاریجانی | رئیس قوه قضاییه | اخبار قوه قضاییه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog